Weekendowe ciekawostki:
Pojawił się surowy, prosty black metalowy kawałek, zwiastujący płytę „No Birth nor End” niemieckiego Hor. Tutaj nie ma nic odkrywczego, ani zaskakującego, ale jeśli w te zimne dni pragniecie jeszcze bardziej zmrozić swoje ciała trupim, leśno-cmentarnym chłodem, to nada się idealnie.
Hor – Worship Our Death:

Trzeba przyznać, że rosyjski black metal prezentuje się coraz ciekawiej. Dowodem na to jest „Void of Nothingness”, czyli przeszło ośmiominutowy utwór zepołu Ethir Andium. Co prawda dominuje tutaj soczysta black metalowa łupanka, ale jest ona urozmaicona różnymi ciekawymi wstawkami zmian tempa i nastroju. Wokal skrzeczy (ale nie tylko) w rodzimym języku i wychodzi im to całkiem zgrabnie. W warstwie tekstowej łatwo wyczuć smutek, ciemność oraz brak nadziei, dlatego sympatycy atmospheric doom, powinni poczuć, jak w siódmym nie… Wróć! Jakby dyndali na sznurze 🖤
Ethir Anduin – Void of Nothingness:

Coś fajnego dla fanów Enslaved!
Jeśli lubicie dokumenty muzyczne i nie przeszkadza wam (póki co) brak tłumaczenia, to właśnie wleciał kolejny odcinek programu „Heimvegen”. Dokument jest emitowany w każdą sobotę w norweskiej telewizji (TV Haugaland) i na YouTube. Każdy odcinek prezentuje szczegółowy wgląd w historię zespołu, podążając za Ivarem Bjørnsonem i Grutle Kjellsonem, którzy prowadzą nas w podróż przez lata formacyjne zespołu Enslaved.
Enslaved – Heimvegen:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like